Iniciativa pracujících i v Ostravě a okolí

Když minulý rok vznikla Iniciativa pracujících (IP), byl to pro nás signál, že konečně vznikly anarchismem inspirované struktury hájící práva pracujících. O vzniku IP jsme informovali na našich stránkách.

Tehdejší předseda vlády, oligarcha Andrej Babiš, však zacpal pracujícím ústa koblihou, aby tak odvedl pozornost od svých kšeftů, a zároveň vláda drasticky omezila pod záminkou boje proti koronaviru lidská práva, včetně práva shromažďovacího. Možná i z toho důvodu se IP na krátký čas dostala do útlumu. Nyní se však k moci opět dere neoliberální a asociální ODS a nižší a střední třídy budou s velkou pravděpodobností čelit politice tvrdého utahování opasků.

IP si je tohoto nebezpečí plně vědoma, proto se na třídní konflikt připravuje už nyní. Svaz postupně nabírá nové členy a členky a v současné chvíli má lokální kontakty i na severu Moravy – v Opavě, Ostravě i Frýdku-Místku. Jsou-li ti principy syndikalismu a nezávislých odborů blízké, kontaktuj IP na facebooku či e-mailu a sejdi se s členy a členkami nejbližší lokální skupiny!

This entry was posted in Z domova. Bookmark the permalink.