FNB Ostrava: Protiprávní policejní šikana pokračuje

Ačkoli přestupkové řízení teprve běží, ostravská policie při posledním vaření Food not bombs opět úřadovala.

Jak píše kolektiv FNB na svých stránkách, „Mysleli jsme, že bude klid, ale i neděle 28.7. byla opět bouřlivá. Ačkoli nám minulý týden strážníci Městské policie do očí tvrdili, že dokud neprojde přestupek řízením, nebudou nikoho z nás legitimovat, opak se včera stal pravdou. Verbálně agresivní strážníci členku našeho kolektivu přinutili k legitimaci s tím, že pokládánim várnice s jídlem na zídku zabírá veřejné prostranství. Ano, čtěte dobře, my tomu taky nemohli uvěřit.  Odmítáme šikanu a kriminalizaci solidarity. V následujících dnech oslovime primátora města Ostrava a ombudsmanku, a zveřejníme petici, ve které nás budete moci svým podpisem podpořit. Nezalekneme se a nadále budeme rozdávat jídlo všem lidem bez rozdílu.“

Kauza vzbudila i solidární reakce. Pražské anarchistické infocentrum Salé pořádá 5. srpna večírek s promítáním a tvorbou benefičních vege burgerů, jejichž výtěžek půjde na podporu ostravské skupiny Food not bombs.

O tom, proč se zrovna ostravská skupina Food not bombs stala terčem represí, lze jen spekulovat. Je každopádně zřejmé, že praktické uplatňování solidárních principů bývá pro logiku kapitálu mnohem větší hrozbou, než např. militantní přímé akce.

This entry was posted in Z domova. Bookmark the permalink.