Vítězství Sydney Solidarity Network

Přetiskujeme radostnou zprávu z webu Solis, která ukazuje, že jen intenzivní, kolektivní třídní boj dokáže účinně bránit naše zájmy. Vykašleme se na soudy, fízly či politické strany. Nepomůžou nám. Pomoci si můžeme jen my sami.

Sydney Solidarity Network dosáhlo vyplacení dlužné mzdy v restauraci

Melinda, která pracovala v restauraci New Star Kebab v Auburne (předměstí Sydney), nedostala zaplaceno mzdu za čtyři týdny své práce. Společně se svazem ASF a solidární sítí ze Sydney proto vytvořili kampaň, která zahrnovala protestní akce a bojkot restaurace.

První přímá akce se uskutečnila před vstupem do restaurace. Aktivisté informovali hosty o situaci v podniku a chování jeho vedení. Reakce byla velmi příznivá, lidé byli rozhořčeni a mnozí odmítli využít služeb restaurace. Vedení zavolalo policii, která však neměla žádný důvod proti protestujícím zasáhnout, jelikož neblokovali chodník.

Protest skončil vzkazem účastníků, že pokud do týdne nedojde k vyplacení dlužné mzdy, akce budou pokračovat. Majitelé se rozhodli, že nebudou riskovat další ztráty a dlužnou částku vyplatili.

Tímto gratulujeme Sydney Solidarity Network k jejich vítězství. Jsme přesvědčeni, že podobných případů se v Praze odehrává každoročně nespočet a budeme rádi, pokud se podobně poškození ozvou a společnými silami můžeme následně získat peníze, které vám náleží. Případně budeme rádi za jakoukoliv podporu a účast dobrovolníků na protestních akcích. V každém případě nás můžete kontaktovat na mailové adrese solispraha@riseup.net a následně se dle svých možností zapojit.

 

This entry was posted in Ze světa. Bookmark the permalink.