Anarchisté obsadili španělské velvyslanectví v Aténách

Zatímco před španělskou ambasádou v Praze se v souvislosti s katalánským policejním násilím  konalo solidární shromáždění, v Řecku anarchisté rovnou obsadili velvyslanectví. Článek jsme přeložili z webu ainfos.ca

Řečtí anarchisté ze skupiny Rouvikonas krátce obsadili ve středu 11. října španělské velvyslanectví v Aténách, čímž reagovali na brutální policejní násilí během katalánského referenda.

Asi 20 anarchistů vstoupilo, zřejmě přes okno, do budovy velvyslanectví, kde distribuovali letáky, vyvěsili banner a skandovali hesla proti španělské vládě. Policie mezitím obklopila budovu.

Texty na letácích měly jasné poselství: „Nacionalismus je jedním z nejvážnějších, nakažlivých a smrtelných neduhů“, „Zbraní lidu je solidarita“ či „No pasaran.“. Devatenáct lidí bylo zadrženo a odvezeno na ústředí aténské policie. 18 aktivistů a aktivistek dostalo dle aktuálních zpráv šestiměsíční podmínku.

Protesty iniciované skupinou Rouvikonas nebyly první ani poslední. V minulosti anarchisté okupovali například sídla politických stran, ministerstev či médií.

 

 

This entry was posted in Ze světa. Bookmark the permalink.