Ostrava zdraví Markétu!

O víkendu se konalo na Ostravsku několik solidárních akcí v souvislosti s perzekuovanou anarchistkou Markétou Juřicovou. Nejvýrazněji se projevili soudruzi z antifašistického Kolektivu 161, kteří vyrobili obří transparent, ten pak pověsili nad rušnou silnici.

Kolektiv poznamenává na svých facebookových stránkách:

V reakci na aktuální kauzy jsme se v sobotu sešli na severu Moravy a vyvěsili transparent na podporu osobám zapojených v kauze FÉNIX II. a dále Markétě Juřicové (“Beltza Gorria”), které hrozí roční podmínka za držení piketu s “problematickým” textem.

Nechceme tu sáhodlouze rozebírat jednotlivé případy a vydávat stanoviska, neboť naše činy mluví jasně. Chceme tímto vyjádřit podporu všem výše zmíněným osobám, ale také ostatním, kteří čelí policejním represím z politických důvodů. Naše akce budou v tomto směru pokračovat.

Naší zbraní je solidarita!

Heslo “můžou tě zavřít, ale nikdy nezlomí” Markétu vystihuje dokonale. Je to kamarádka, jejíž srdce je plné touhy po svobodě a represe, která by jiným sebrala sílu pokračovat v aktivismu, Markétě naopak ukazuje, že boj proti nespravedlnosti má smysl.

V souvislosti s pronásledováním protivládních aktivistů je dobré připomenout, že existenci policejního státu nám už potvrdil dokonce soud. Jak píše právník Tomáš Pecina na svém blogu v souvislosti s kauzou Lukáše Borla, policie už dnes k domovním prohlídkám zřejmě nebude potřebovat soudní příkaz. Takže budou-li ve vašem bytě hledat ukryté anarchisty, mohou to udělat kdykoli a bez jakéhokoli relevantního důvodu.

Soudruzi a soudružky, myslíme na vás!

 

 

 

This entry was posted in Z domova. Bookmark the permalink.