OAF se připojila ke světovým akčním dnům na podporu Rojavy

Ve dnech 27. a 28. ledna 2019 se konaly na základě výzvy Internacionalistické komuny v Rojavě po celém světě solidární akce s kurdskými soudruhy. Datum nebylo zvoleno náhodně. Přesně před čtyřmi lety totiž bojovníci a bojovnice YPG a YPJ osvobodili syrské město Kobane ze sevření Islámského státu.

K podpoře se připojili i anarchisté a anarchistky na severu Moravy a ze zkráceného prohlášení, jehož český překlad lze stáhnout na stránkách rojava.info, udělali informační leták. V Ostravě a Frýdku-Místku pak zorganizovali menší informační kampaň. Akce probíhala podle očekávání – většina lidí neměla příliš jasno, co se vlastně v Rojavě děje ani kde leží a informace, že ti, kteří bránili svět před radikálními islamisty, mají být nyní za mlčení světových politiků předhozeni tureckému fašismu, je překvapovala. A to i přesto, že za poslední léta proběhlo v Česku na podporu Rojavy hned několik veřejných akcí.

Chápeme, že vedeme nerovný boj. Ale od masmédií nelze v tomto nic očekávat a jediná možnost, jak dostat informace o revoluci v Rojavě mezi obyčejné lidi, je aktivita zdola. Ostatně nešlo o první akci, při níž místní anarchisté a anarchistky vyjádřili odpor proti tureckému prezidentovi. Protestní shromáždění odsuzující praktiky tureckého režimu proběhlo již – tehdy pod hlavičkou ČSAF Ostrava – v červnu 2013.

Ať žije mezinárodní solidarita!

Všechnu moc komunám!

This entry was posted in Z domova, Ze světa. Bookmark the permalink.